Kim jesteśmy

Naszą specjalizacją są usługi konsultacyjne oraz wsparcie techniczne, które świadczymy firmom działającym w obszarze produkcji konstrukcji stalowych oraz różnego rodzaju elementów maszyn i urządzeń, gdzie stosowane są procesy spawalnicze.


Nadzór spawalniczy

Większość firm przykłada ogromną wagę do jakości wykonywanych obowiązków przez pracowników. Nasze przedsiębiorstwo oferuje kurs, po którym nadzorowanie procesów spawalniczych będzie jest bardziej efektywne. Wyżej wspomniana czynność to nie tylko kontrola jakości wykonanych spoin, ale też dbanie o bezpieczeństwo pracowników. Połączenie wszystkich tych elementów pozwoli wykonywać zadania oraz obowiązki zgodne z normami PN-EN ISO 3834 oraz PN-EN 1090. Nadzór spawalniczy to szereg zadań, które obejmują analizę dokumentacji, optymalizowanie procesów, kontrolę technik, ewidencję pracowników, oględziny i odbiór spoin czy nadzorowanie urządzeń. Kurs obejmujący wyżej wspomnianą tematykę pozwoli wyeliminować straty czasowe, finansowe oraz obniżenie poziomu bezpieczeństwa pracowników podczas użytkowania konstrukcji i sprzętów. Odbycie takiego szkolenia ma pozytywne przełożenie na renomę firmy w branży, co może wpłynąć na przyszłe kontrakty oraz relacje biznesowe. Zachęcamy do kontaktu w sprawie naszej oferty szkoleniowej.

Reprezentacja przedsiębiorstwa oraz wykonywanie funkcji Głównego Spawalnika z kompetencjami Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika IWE obejmuje nadzór spawalniczy. Współpraca w tym obszarze opiera się na partnerskiej umowie stałej współpracy. Oferujemy usługi wspierające te działania, w tym:

  1. Analiza projektu/umowy według normy PN-EN ISO 3834, dotyczącej jakości spawania materiałów metalowych.
  2. Nadzorowanie procesów spawalniczych zgodnie z PN-EN ISO 14731, w zakresie uprawnień IWE.
  3. Opracowywanie Instrukcji Spawania WPS, zgodnych z normą PN-EN ISO 15609.
  4. Przygotowanie i nadzór nad kwalifikowaniem technologii spawania WPQR, zgodnie z normami PN-EN ISO 15610, 15611, 15612, 15613, 15614, oraz DVS 1702. Współpraca z akredytowanymi laboratoriami i certyfikującymi jednostkami.
  5. Kursy dla spawaczy.
  6. Organizacja kursów spawacza i egzaminowanie według norm PN-EN 287-1 i PN-EN ISO 9606.
  7. Weryfikacja świadectw spawaczy zgodnie z tymi normami.
  8. Konsultacje techniczne dotyczące metod spawania, urządzeń, materiałów dodatkowych itp.

Nasze usługi gwarantują rzetelne nadzorowanie procesów oraz efektywność i zgodność z najwyższymi standardami.

SKONTAKTUJ SIĘ REFERENCJE