Kim jesteśmy

Naszą specjalizacją są usługi konsultacyjne oraz wsparcie techniczne, które świadczymy firmom działającym w obszarze produkcji konstrukcji stalowych oraz różnego rodzaju elementów maszyn i urządzeń, gdzie stosowane są procesy spawalnicze.

Niezgodności spawalnicze

Łączenie metali metodą ich stopienia i zestalenia jest niezbędne do tworzenia licznych konstrukcji oraz instalacji. Ze względu na to, że podczas procesu wytwarzana jest wysoka temperatura, zmieniają się właściwości metali, co ma konsekwencje dla trwałości połączenia. Co więcej, w przypadku łączenia metali zawsze należy liczyć się z ewentualnymi wadami materiału, błędami i niedopatrzeniami, które także mogą mieć konsekwencje dla produktu końcowego oraz bezpieczeństwa. Niezbędna jest więc kontrola jakości w spawalnictwie. Na czym polega taki nadzór? Co konkretnie podlega ocenie?

Jak spawać - metody spawania

Na naszym blogu omówiliśmy już podstawowe kwestie związane z profesjonalnym łączeniem metali, w tym niezbędne predyspozycje do wykonywania zawodu, wymagane wykształcenie oraz prawidłowy strój do pracy. Dziś kontynuujemy tę tematykę i odpowiemy na pytanie: jak spawać? Omówimy najpopularniejsze metody spawania i ich zastosowanie, to co je charakteryzuje oraz do łączenia jakich materiałów są wykorzystywane. Zapraszamy do lektury.

Porady dla początkujących spawaczy

Dobrze wiemy, że nie każdy kto interesuje się łączeniem metalu, wiąże z tym swoją zawodową przyszłość. Dla wielu osób jest to sposób na samodzielną naprawę wyposażenia, np. bramy, a dla innych to twórcze hobby. Niezależnie od powodu, dla którego Ty sięgasz po lutownicę, musisz wiedzieć jak spawać. Przygotowaliśmy więc kilka porad dla początkujących, które ułatwią Ci pierwsze próby łączenia metalu.

Predyspozycje kandydata na spawacza

W jednym z poprzednich materiałów pokrótce wspomnieliśmy o predyspozycjach psychicznych i fizycznych, które powinni posiadać kandydaci na robotnika, zajmującego się łączeniem metali. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie wyczerpaliśmy tematu, dlatego dziś do niego wracamy. Opowiemy o tym kto może zostać spawaczem i co powinien umieć. O tym jak zdobyć ten zawód również mówiliśmy. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z tamtym materiałem.

Jak zostać spawaczem?

Często otrzymujemy pytania, które dotyczą zawodowej przyszłości w naszej branży. Wiele osób zastanawia się jak zostać spawaczem, jakie kursy lub szkoły trzeba skończyć i czy warto decydować się na taką ścieżkę kariery. Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Kurs spawania w pytaniach i odpowiedziach

W poprzednim materiale nie wyczerpaliśmy tematu, który dotyczył kursu spawacza, dlatego dziś wyjaśnimy kilka kwestii związanych ze szkoleniami, certyfikatami oraz innymi aspektami kształcenia zawodowego. Zapraszamy do lektury!